6 sekretów Instagrama, które powinieneś znać

By Social Media, Social Room

Czego dowiesz się z tego wpisu?

– Uświadomisz sobie, że followersi są siłą Twojego profilu.
– Poznasz 6 metod na pozyskanie obserwujących. 😃

Instagram to świetna platforma do dzielenia się zdjęciami pięknych widoków, jedzenia, samochodów, kota, psa czy zwyczajnego selfie. Poznać jego potencjał nietrudno, jednak jak na nim zaistnieć? Przedstawiamy 6 tajemnic, które pomogą Ci zabłysnąć.

Zaangażowanie

Jeżeli jeszcze nie zauważyliście, zaangażowanie to podstawa działania na Instagramie. Samo klikanie serduszek już nie wystarcza, ponieważ nowy algorytm ocenia wartość posta na podstawie ilości komentarzy, jaką ten otrzymał. Posty zawierające mniej niż 3 słowa nie są w ogóle brane pod uwagę. Podsumowując, jeżeli ktoś doda komentarz „Kocham to!”, bądź wrzuci same emotikony, nie zostanie to zaliczone do rankingów.

Dlaczego rankingi są ważne? Tablica Instagrama coraz bardziej przypomina tablicę Facebooka, a komentarze nie są już układane chronologicznie. W pierwszej kolejności wyświetlane są profile, pod którymi użytkownik się udziela. Jak zwiększyć swoją widoczność i rozpoznawalność, aby dotrzeć na sam szczyt?

1. Interesuj się, zadawaj pytania

Wracając ze szkoły z dobrą oceną pierwsze, co robiliśmy, to chwaliliśmy się rodzicom. Na podstawie tego przykładu łatwo wywnioskować, że ludzie lubią mówić o sobie i swoim życiu.  Zadawanie prostych pytań na końcu posta zachęci ludzi do odpowiadania i podzielenia się swoimi przemyśleniami… a nam podbije zasięgi.

Bonus: im szybsza odpowiedź na komentarz, tym większa aktywność pod postem – więcej punktów rankingowych!

2. Dbaj o swoich followersów

Przestań skupiać się tylko na nowych fanach, a zacznij dbać o tych, których już masz. Twoje posty nie pokażą się na ich tablicach, jeżeli nie będą regularnie udzielać się na Twoim profilu. W podziękowaniu za ich udział w życiu marki, postaraj się znaleźć 15 minut dziennie na lajkowanie i komentowanie ich postów. Tak, ICH postów, dobrze widzisz. Komu nie zrobiłoby się miło, widząc aktywność ulubionej strony na swoim Instagramie?

Zwiększa to przywiązanie, zachęca do interakcji, a ostatecznie – zwiększa zasięgi!

3. Działaj w „kółku wzajemnej adoracji”

Czasem nawet pod najlepszym postem brakuje ruchu i przypomina scenę z klasycznego westernu. 

 

Czy to znaczy, że został on źle napisany? Nie, może być po prostu niewidoczny dla innych. Warto znaleźć więcej stron z naszej dziedziny i zaprosić je do „współpracy” polegającej na wzajemnym komentowaniu. Grupy wzajemnej pomocy można założyć na Instagramie, jednak maksymalna liczba członków wynosi 16. Jeżeli to za mało, można po prostu założyć grupę na Facebooku.

Efekt? Nowi fani i samonapędzająca się społeczność.

4. Upoluj aktywnego fana

Znanym sposobem na pozyskanie followersów jest zasada „f4f” czyli „follow for follow”. Ale jak zapewnić sobie aktywnych użytkowników? Sprawdzonym sposobem jest wyszukiwanie takich okazów na stronach o tematyce podobnej do naszej i śledzenie ich profilu. Im więcej dana osoba zostawiła komentarzy, tym lepszym nabytkiem będzie dla nas. Każda oddana gaduła zapewni niesamowite zasięgi.

Polecamy nie stosować zasady follow-unfollow. Użytkownicy szybko zauważają takie nieczyste zagrania, co prowadzi do kreowania niekorzystnej wizji naszej marki.

5. Zastosuj idealny krzaczek

Który hashtag będzie idealny dla naszej strony? Błędem jest używanie tych zbyt popularnych, przykładowo „love” czy „happy”. Idealny krzaczek to ten, który został użyty w liczbie od 80 tys do 500 tys. postów. Daje on ludziom możliwość do znalezienia naszej strony, zanim zniknie w morzu selfiaków i radosnych piesków…

…a przecież chcemy dać się znaleźć. 😉

6. Zagłęb się w hashtagi 

#Instagram? Z całą pewnością jest to serwis, który wyciska z hashtagów wszystko, co można. Większość z nas zapewne sądzi, że dodanie miliarda krzaczków pod postem wystarczy do dobrej reklamy. Błąd! Jednym ze sprawdzonych sposobów, o których nie każdy wie jest „eksploracja hashtagów”. Wpisz w okienko wyszukiwania interesujące Cię hasło i przejrzyj powiązane zdjęcia.

Reklamując się na stronach o podobnej tematyce poprzez dodawanie komentarzy, pokazujemy światu naszą stronę. Im więcej ludzi zobaczy, tym więcej polubi. 😉

#Instafame na wyciągnięcie ręki

Mam nadzieję, że ten tekst pomoże Ci w zwiększeniu publiki na Instagramie. Pamiętaj – zaangażowanie to podstawa i działa w obie strony.

A teraz do roboty, w końcu komentarze same się nie napiszą. 😎

 

Adam Genderka,

Social Room

Tagged under: