Jakie nowinki po konferencji F8?

Czego dowiesz się z tego wpisu?

– Jakich zmian możemy spodziewać się na Facebooku?
– Co nowego zostanie wprowadzone na Messengerze?

Jakie nowinki po konferencji F8?

Widzieliście konferencję F8? W zeszłym tygodniu Mark Zuckerberg przedstawił plany dotyczące przyszłości Facebooka. Wiele z wizji brzmiało naprawdę imponująco! Wybraliśmy kilka z nich, o których już dziś warto wiedzieć.

Liczą się efekty!

Wszystko wskazuje na to, że zwolennicy Snapchata będą mogli znaleźć na Facebooku jeszcze więcej dla siebie. Stanie się to za sprawą Camera Effects Platform, która będzie pozwalała na dodawanie nowych filtrów (sami je zaprojektujemy) czy masek, jakie do tej pory robią furrorę w aplikacji z duszkiem. Tym razem jeszcze trudniej będzie powstrzymać się przed zabawą w zmianę swojej twarzy.

Spotkajmy się, czyli nic innego jak Virtual Reality

Ta część dedykowana jest Facebook Spaces. Pamiętacie THE SIMS? Wyobraźcie sobie, że w wirtualnej przestrzeni możecie stworzyć postać podobną do siebie i dzięki VR, działającemu w formacie 360, spotykać się tam ze znajomymi! Brzmi genialnie? My to kupujemy, oby tylko pozostało jeszcze trochę czasu na odwiedzanie się w ziemskiej rzeczywistości. 😀

Places Graph

Czyżby twórcy aplikacji z miejscami godnymi polecenia mogli zaczynać się bać? Jednym z pomysłów przedstawionym na F8 było Places Graph, które ma pozwolić na bezpłatny dostęp do informacji o ponad 100 milonach miejsc na świecie. Oprócz lokalizacji, znajdziemy w tej aplikacji oceny, zdjęcia, a także będziemy mogli podejrzeć, ilu naszych znajomych odwiedziło już interesującą nas lokalizację.

Messenger prawdę Ci powie

Kto by pomyślał, że Messenger może podpowiadać nam, gdzie zamówić jedzenie albo jaki padł wynik w spotkaniu naszych ulubionych drużyn? To wszystko dziać się może dzięki M – sztucznej inteligencji, która podczas rozmów z naszymi znajomymi ma być szybsza niż obsługa lokalu albo niejedna stronka z newsami.

Dobro na przyszłość

Co sądzicie o nowościach, które zostały przedstawione przez prelegentów na F8? Z której części jesteście najbardziej zadowoleni? Nasze typy to wirtualna rzeczywistość, której już nie możemy się doczekać. 😎 Wszyscy, którzy przegapili konferencję, garść materiałów mogą znaleźć tutaj: http://bit.ly/Konferencja_F8

 

Paulina Zając,

Social Room

Tagged under: